Kampüs İmkanları | Aday Öğrenci | Hasan Kalyoncu Üniversitesi

Kampüs İmkanları

KÜTÜPHANE
ETKİNLİKLER
TOPLULUKLAR
SPOR
HQUICK
YURT
YEMEKHANE
ÖĞRENCİ MERKEZLERİ
Kütüphane 01

Kütüphane

HKÜ Mütercim Asım Kütüphanesi, dünyanın ve ülkemizin önde gelen yayınevlerine ait basılı kitap ve dergilerinin yanı sıra; e-veritabanları, e-kitaplar, e-dergiler ve multimedya kaynakları ile zengin bir koleksiyona sahiptir.
“Kütüphane Otomasyonu” sayesinde entegre kütüphane web sayfası ile internet üzerinden, Çevrimiçi Kütüphane Kataloğu ile e-veritabanlarına erişim sağlanabilmektedir.

Daha Fazla

Etkinlikler 02

Etkinlikler

Öğrencilerine sosyal, kültürel, sanatsal ve bilimsel değerler kazandırmayı hedefleyen Hasan Kalyoncu Üniversitesi, “Sadece Derslere Girmekle Üniversiteli Olunmaz” mottosu ile her yıl iki yüzün üzerinde sosyal ve kültürel etkinliğe imza atıyor.

Daha Fazla

Öğrenci Toplulukları 03

Öğrenci Toplulukları

Üniversitemizde öğrencilerimizin ders dışı zamanlarını mesleki, bilimsel, sosyal, kültürel ve eğlenceli etkinliklerle değerlendirebilmeleri amacıyla birçok öğrenci kulübü bulunmaktadır. Böylece HKÜ’lüler ilgi duydukları her alanda faal olmakta, yeni projeler geliştirebilen, kendine güvenen, yeteneklerini kullanabilen bireyler olarak diplomalarını almaktadır.

Daha Fazla

Spor Olanakları 04

Spor Olanakları

Hasan Kalyoncu Üniversitesi; yetiştirmekte olduğu öğrencilerin sportif gelişmelerine katkı sağlamak, dinlenme ve ders dışı zamanlarını değerlendirme gibi sosyal gereksinimlerini karşılamak ve öğrencilerin bir araya gelerek organize hareket etmesini sağlamak amacıyla kendilerine her türlü imkanı sunmaktadır.

Daha Fazla

hQuick Lounge 05

hQuick Lounge

Dünyanın en meşhur kahve çeşitlerini bir araya getirerek eşsiz lezzetleri bünyesinde barındıran H-QUICK LOUNGE, Hasan Kalyoncu Üniversitesi tarafından kurulmuştur. Dünyanın önemli kahve markalarıyla rekabet edebilecek bir lezzete sahip H-QUICK LOUNGE, HKÜ bünyesinde bulunan ve altı şubesi ile kahve severleri bir araya getirmektedir.

Daha Fazla

Yurt 06

Yurt

Kampüs içerisinde KYK tarafından işletilen 1030 kişilik kız/ erkek modern öğrenci yurtları bulunmaktadır.
Yurdumuzda 24 saat sıcak su, kahvaltı ve akşam yemeği, kuaför, internet salonu, çamaşırhane, okuma salonu, kantin, dinlenme salonu, kondisyon salonu gibi sportif ve kültürel ihtiyaçlara cevap verecek birimler bulunmaktadır. Bunun dışında kampüse yakın özel yurt alternatifleri de mevcuttur.

Daha Fazla

Yemekhane 07

Yemekhane

HKÜ Yemekhanesi; akademik / idari personel ve öğrencilerine gastronomi kentine yakışır lezzetleriyle uygun bir biçimde hizmet vermektedir. Zengin mutfak kültürü ve yemek çeşitliliği ile herkesin damak tadına uygun hizmet veren Yemekhane; personel, mutfak ve restoran alanında ki hijyene ayrıca özen göstermektedir. HKÜ Yemekhanesinin günlük menüsü ise “obs.hku.edu.tr” adresinden takip edilebilmektedir.

Daha Fazla

Öğrenci Merkezleri 08

Öğrenci Merkezleri

Geniş ve ferah bir kampüse sahip olan Üniversitemizde; öğrencilerin barınma, beslenme ve diğer ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri öğrenci merkezleri bulunmaktadır. Restoran, market, kırtasiye, kitap mağazaları, sessiz kitap okuma salonu, teras ve kafelerin yer aldığı öğrenci merkezleri, öğrencilere ders dışı zamanlarını değerlendirebileceği modern yaşam alanı sunmaktadır.

Daha Fazla